Pasas (vok. Pass) dokumentas, kuriame suregistruoti tam tikri faktai, smulkiai kas nors aprašyta (Tarptautinių žodžių žodynas, 1985).
Socialinis pasas tai dokumentas, kuris teikia informaciją vaiko gerovės specialistams apie miesto, mokyklos, klasės (priklausomai nuo lygmens) socialinę situaciją bei žinomas šeimos problemas ir įpareigojantis specialistus kryptingai teikti kokybišką socialinę-pedagoginę pagalbą vaikui ir jo šeimai (S. Šerėnienė, 2010).
Mokslininkai pabrėžia, kad tokius statistinius duomenis turėtume labai tiksliai interpretuoti, nes jais gali pasinaudoti tie, kurie nori mažinti teikiamą socialinę paramą arba visiškai išsisukti nuo diskusijų apie emigraciją, skurdą kaip politinius  ar socialinius klausimus. Socialinio profilio  sąvoka kaip socialinio paso turinys yra įvairiai interpretuojama skirtingose šalyse. Siekiant užtikrinti socialiai reikalingų paslaugų teikimą bei integraciją į bendruomenę, svarbu, kad jos nariai naudotųsi bendromis institucijomis: mokyklomis, sveikatingumo infrastruktūra, viešuoju transportu ir kita (Giddens, 2001).

 

Naujienos

Draugaukime

Rėmėjai