Klausimas

Gerbiami specialistai, pakonsultuokite apie narkotinę medžiagą ” krokodilą”. Ar yra išskirtinių požymių apie juos vartojančius mokinius? Juk prievarta tikrinti negalime, o tėvai nesutinka? Gal galima gauti padalomosios medžiagos apie šią medžiagą? internete informacija labai kontraversiška. T.Pakruojis.

Atsakymas

„Krokodilu“ vadinamas dezomorfinas, išgaunamas iš kodeino, veikiantis kaip stiprus opioidas. Šios medžiagos vartojimą galima aptikti įprastais, šiuo metu naudojamais, narkotinių medžiagų aptikimo testais.
Ši medžiaga gaminama ir naudojama neteisėtai. Neteisėtos gamybos metu gaunama medžiaga su nenusakomais priedais, kurie labai toksiškai veikia injekcijos vietos kraujagysles ir visą organizmą.
„Krokodilas“ populiarus Rusijoje ir JAV. Policijos departamento duomenimis Lietuvoje kol kas dar nebuvo aptikta dezomorfino arba „krokodilo“. Kadangi šios medžiagos vartojimas nebuvo nustatytas Lietuvoje, todėl nėra parengtos informacinės medžiagos šia tema.

Pagarbiai,
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas

 


 

Socialinių pedagogų užklausas psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos klausimais prašome siųsti el. paštu ntakd@ntakd.lt

Į visas pateiktas užklausas Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės Departamentas atsakys pagal kompetenciją ir Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

Pateikiama informacija bus bendro pobūdžio, atsakymai nėra laikomi oficialiu teisiniu konsultavimu ir išreiškia tiktai NATKD specialistų nuomonę suformuluotu klausimu.

Naujienos

Draugaukime

Rėmėjai