Klausimas

Esu socialinė pedagogė, dirbu bendrojo lavinimo mokykloje Kaune, kurioje daugiau nei 700 vaikų. Kai atėjau dirbti, buvau kupina idėjų, minčių ,projektų, tačiau direktoriaus pozicija buvo – nepersistenk, nereikia ,daryk ką liepsiu. Pamažu vis tiek dariau daugiau nei buvau prašoma. bet matyt perdegiau, nes dabar nebenoriu nieko. Nepadeda nei muzika, nei relaksacijos- niekas. Norisi įlysti į olą, nes viskas atrodo beprasmiška. Gal yra specialistams kokie specialiai rengti seminarai profesinio perdegimo atvejams ar pan.? Gal kitokių metodų. Patarkite. Socialinė pedagogė. Kaunas

Atsakymas

Laba diena, Tai ką Jūs dabar išgyvenate yra normali prisitaikymo darbe būsena, t.y.: pirmoje stadijoje darbe būną ,,įsimylėjimo stadija”, kai mums viskas tinka ir patinka ir norime labai daug dirbti, po to ateina perdegimo metas, kai darbe niekas nebeįdomu, norisi mesti darbą, nebematome darbo prasmės, o trečioje stadijoje įvyksta realus prisitaikymas prie darbo, gebėjimas atrasti jo privalumus ir trūkumus. Tikėtina, kad Jūs išgyvenate perdegimo sindromą, nes stengiatės per daug dirbti ir pasiekti greitų pokyčių. Deja socialinės srities darbuose greitos rezultato ne visada galime pasiekti.

Patartume Jums: 1. Darbe bandyti ieškoti bendraminčių tam, kad nebūtumėte ,,vienas karys lauke”, nes vienam dirbti labai sudėtinga; 2. Bandyti ieškoti kolegų, dirbančių panašų darbą tam, kad galėtumėte pasidalinti savo problemomis, sunkumais ir sėkmėmis; 3. Lankyti kuo daugiau kursų, seminarų (apie perdegimo sindromą, streso  valdymą tikrai yra parengtų seminarų) tam, kad jaustumėte tobulėjimą, o ne stovėjimą vietoje; 4. Laisvalaikiu būtinai turėkite hobį, kuris duoda apčiuopiamą rezultatą (pvz.: auskarų vėrimas), nes socialinis rezultatas apčiuopiamo rezultato neduoda.

Klausimas:

Laba diena, Jums rašo socialinė pedagogė iš darželio. Nenorėčiau įvardinti kurio. Mano darželyje nėra psichologo, o yra 5 m, vaikas, kuris jei tik kas – slepiasi po baldais. vaikas baikštus, mama dirba per kelis darbus, pamainomis, laiko turi mažai, nors vaiku pagal išgales rūpinasi. Siuntėme į PPT ištyrimui, rezultatai vidutinis kalbos neišsivystymas. Šeimoje vyksta skyrybos. Vaikas darželyje metai, situacija baisi, nes muša, kandžiojasi, nebendrauja su vaikais ir slepiasi. Kokias pagalbos formas galite pasiūlyti nepasiturinčiam vaikui, kurio mama tikrai neturės galimybės vežioti į polikliniką pas psichologą ar PPT. Gal yra galimybė Jūsų atvykimo į įstaigą ir bent vieno rekomendacinio pobūdžio pokalbio su mama ir vaiku? ačiū. Laukiame atsakymo.

Atsakymas:

1. Mūsų centras nemokamų konsultacijų neteikia. Be to, vienos konsultacijos mamai tikrai neužtektų. 2. Nemokamas 5 ar 10 konsultacijų mamai ir vaikui suteiktų psichikos sveikatos centras (toje poliklinikoje, kur yra registruotas vaikas). 3. Dėl darželio: vaikui reikia duoti vietos kur jis galėtų pasislėpti-pabūti vienas (pvz.: kartoninė dėžė, palapinė); tokiam vaikui reikia daug fizinės veiklos; vaiką reikia mokinti ką, jam daryti, kai supyksta, pvz.: suspausti kumščius ir palaikyti, padaužyti bokso kriaušę ar kažką; turi būti drausminimo sistema visiems vaikams-kai vaikas pasielgia netinkamai jis turi būti sodinamas ant ramybės kedės 5 min., ten vaikas gali piešti pyktį, plėšyti senus laikraščius.


Jei savo darbe susiduriate su sunkumais, kurie susiję su psichologinėmis problemomis, vaikų elgesiu, neturite su kuo pasitarti, kam pasiguosti, o gal pasidalinti aktualia informacija.

Psichologinė pagalba mokytojams,  pagalbos mokiniui specialistams ir tėvams. Galima klausti dėl konsultacijų, supervizijų, tyrimų, dokumentacijos tvarkymo.

Jus konsultuoja psichologės: Gintarė Jurkevičienė, Vitalija Mikutaitienė.

VšĮ “Mokymų ir psichologinio konsultavimo centras” www.psichologijoscentras.lt

      Rašykite savo rūpesčius ar kitas mintis elektroniniu paštu: mpkcentras@gmail.com Pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, atsakymai nėra laikomi oficialiu psichologinių konsultavimu ir išreiškia tiktai specialistų nuomonę suformuluotu klausimu.

Naujienos

Draugaukime

Rėmėjai